Ako sherry ovplyvnilo svet whisky

Ako sherry ovplyvnilo svet whisky

V súčasnosti sa do popredia v kruhoch milovníkov whisky dostáva pojem “sherried whisky.” Ako sa ovplyvňujú tieto dva odlišné alkoholické nápoje?

Nie je žiadnou novinkou, že sud určuje finálnu chuť alkoholu, a preto tvoria sudy dôležitú úlohu vo výrobnom procese. Svet whisky nie je výnimkou. Zatiaľ čo bourbon striktne zreje v nových dubových sudoch, tak naopak pri dozrievaní škótskej sa zásadne využívajú už sudy “z druhej ruky” – teda také, v ktorých už nejaký alkohol pred tým dozrieval.

Čoraz väčší počet whisky, predovšetkým single malt, zreje v sudoch po španielskej sherry. Dopyt dokonca stúpol tak, že výrobcovia sherry nestíhajú produkovať dosť sudov sherry, ktoré vstupujú do výroby whisky. Sudov po sherry nie je však tak veľký počet a často-krát je finálna whisky mixom zretia v sudoch po sherry a bourbone. O to viac sa cení whisky, ktorá zrela celá len v sudoch po sherry. Nie je ľahké ich nájsť, ale keď ochutnáte “sherried whisky”, tak na prvé ochutnanie pochopíte, že sú mimoriadne. Sú bohatšie, ovocnejšie a ich chuť má hĺbku.

Prečo sherry?

Prostá otázka siahajúca až do 16. storočia – Briti milujú sherry. Nebyť ich, tak tu ani nie je. Vzniklo totiž počas francúzsko-anglickej vojny, keď španielske vína mali nahradiť v import francúzskych. Počas plavby z juhu Andalúzie do Anglicka sa  v teplom počasí víno v sudoch kazilo a tak pre jeho ochranu do neho pridávali destilát zo šupiek hrozna. Takto fortifikované víno vozili Španieli z mesta Jerez do Anglicka, kde si ho veľmi obľúbili a začali ho volať sherry (v Maorskomjazyku je Jerez nazývaný Sherrez).

O zvyšok prepojenia sa postarala náhoda. Dovoz sherry vrcholil zhodou okolností v čase obrovského nárastu whisky priemyslu. A keďže Škótsko nemalo dostatok lesov na výrobu požadovaného množstva sudov, tak za začali používať sudy po iných druhoch alkoholu ako napríklad rum, víno a v neposlednom rade aj sherry.

Aký vplyv má sherry na chuť whisky?

Odhaduje sa, že počas zretia sherry v dubových sudoch sa až 10 litrov sherry uvoľní do dreva. A tak chuť sherry v Sherrified whisky je spôsobená kombináciou pozostatkami sherry samotnej a časticami dreva ovplyvnených vzájomnou oxidáciou prebiehajúcou medzi sherry a dubovým drevom.

Tip na záver: Glen Moray Whisky Sherry

Táto whisky vám ponúka širokú a vyváženú paletu chutí, a to aj vďaka najlepším sudom po sherry Oloroso, v ktorých whisky strávi finálnu fázu zrenia. Sladké tóny vanilky a dubového dreva sú jednoznačne rozpoznateľné. Spolu s prekypujúcou chuťou sušeného ovocia, škorice, tmavej čokolády a orientálneho korenia vám táto whisky poskytne nezabudnuteľný zážitok. Je to výnimočná single malt whisky, s jasnou DNA domácej whisky, ktorú krásne dopĺňajú ovocné tóny zo sudov španielskeho sherry.

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *