Ginové trendy zo sveta

Ginové trendy zo sveta

O tom, že gin už dávno netvorí len hlavnú ingredienciu gin tonicu sme sa porozprávali s Borisom Ivanom – Globálnym brand ambasádorom pre spoločnosť González Byass, ktorý v mixológii našiel vášeň a životný štýl. Podelil sa nielen o najnovšie trendy, ale aj recept na originálny kokteil Beers knees.

Svet chce len jedno: “more gin please”

Nápoj londýnskych ulíc si po dobu svojej existencie prešiel svojimi “up and down” momentmi až napokon, v novom tisícročí, vystrelil do výšin. Ponuka sa neustále rozširuje o nové giny – len vo Veľkej Británii vzniklo minulý rok 49 nových páleníc, ultraprémiové giny takmer strojnásobili predaje a lokálne britské giny sa stali zaujímavými aj pre zahraničie. Prekvapivo, najväčšími konzumentmi ginu sú Filipínci, nasledovaní plejádou ďalších krajín od USA cez Taliansko až po Čínu.

Učiť sa, učiť sa, učiť sa

Jeden z dôvodov, prečo je gin tak obľúbený je túžba spoznať viac. Moderných zákazníkov už neuspokojí krásna dizajnová fľaša, čoraz viac im záleží na jej obsahu. Radi si prečítajú informácie o svojom obľúbenom alkohole, ktoré tvoria ucelený zážitok – od zloženia až po kvalitné exotické (a častokrát eko) ingrediencie. Kým v minulosti bol výber botanicals viac menej daný, dnes sa veľa nových výrobcov ginov nebojí experimentovať a unikátnu chuť ginu dokresľujú zmesou neuveriteľných kombinácií. Častokrát je chuť borievok a tradičných surovín jemne potlačená na úkor nových chutí. Extravagantné novinky nielen osviežia oddaných milovníkov ginu, ale aj prilákajú nových zvedavcov doposiaľ verných vodke alebo iným čírym destilátom.

Originalita a štýl

V minulosti sa gin mixoval hlavne v koktejloch Gin Martini a klasike nad klasiky – gin tonicom. Pretrepať, naliať, vložiť slamku a voilá! Stálice nás neopustia, koktejlový svet nás však pravidelne zásobuje originálnymi kombináciami (gin+pivo+marakuja = <3) spolu s “fashion diktátom” ako správne koktejl naservírovať. A potešíme aj milovníkov čistej chuti – keďže novodobé giny majú menej dominantnú chuť borievok a korenistého či zemitého akcentu, stávajú sa čoraz atraktívnejšími aj pre vychutnávanie v čistej podobe. Niektorí výrobcovia zas vidia potenciál v ginoch, ktoré zreli v drevených sudoch po rôznom type alkoholu. Tento experiment má zaujímavý efekt na chuť a prirodzene vyšší podiel alkoholu. Počet kombinácií je neobmedzený, a preto sa môžeme tešiť na veľa zaujímavých noviniek.

Mix and match

V neposlednom rade, vďaka svojej rozmanitosti sú giny skvelým spoločníkom k jedlám. Párovanie vína síce nevyjde z módy, ale široká ponuka pocitu extázy chuťových pohárikov nestojí a nepadá na lahodnom moku z hroznových bobúľ. Rôzne druhy alkoholu a rovnako aj koktejly patria do nových viac zmyslových zážitkov z kombinovania jedla s alkoholom. Trendy diktujú: tequilu s ustricami, whisky s hovädzím mäsom, rum s bravčovým, sherry s hranolčekmi, vodku s kaviárom a samozrejme gin – k nemu ako must have podávajte krevetový koktejl.

Tip na záver: Koktejl Beers knees s jedinečným ginom ONE & ONLY THE LONDON Nº1

50 ml The London Nº1 gin

20 ml medová voda

10 ml čerstvej citrónovej šťavy

½ čerstvej marakuje

doliať svetlým pivom

Pohár: Old Fashioned glass

Dekorácia: polovica marakuje & mätové lístky

Spôsob prípravy:

Shaken & Double strain

 

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *