Infekcia v uchu? Pomôže (aj) vodka

Infekcia v uchu? Pomôže (aj) vodka

Čo zvyknete urobiť ako prvé, keď cítite nepohodu, respektíve konkrétne zdravotné ťažkosti? Pravdepodobne si to namierite rovno do lekárne. Čoraz viac ľudí sa však prikláňa k alternatívnejším spôsobom liečby, v ktorých býva neraz zakomponovaný aj alkohol.

Bolesť v uchu veru nie je vôbec príjemná. Ešteže existujú osvedčené finty, ako jej intenzitu zmierniť a vám tak výrazne uľaviť. Na prípravu prekvapivého, prírodného lieku vám pritom postačia iba dve zložky – biely ocot a čistý alkohol.

Biely ocot je totiž výborné antibiotikum a osvedčená zbraň v boji proti infekciám – predovšetkým vďaka silným antibakteriálnym vlastnostiam. Spojením týchto dvoch ingrediencií dokážete účinne odstrániť infekcie v uchu, ušný maz a zmierniť pretrvávajúcu bolesť. V prípade výskytu vážnejších symptómov a ťažkostí radšej zájdite za svojím lekárom.

Dosť bolo slov, prezraďme si recept a samotný postup

Pripravte si v rovnakom pomere biely ocot a čistý alkohol. Ideálna je 40%-tná čistá vodka.
Nakloňte hlavu na jednu stranu a nakvapkajte si do ucha 5 ml tejto zmesi. To zodpovedá množstvu jednej čajovej lyžičky. Nechajte pôsobiť jednu minútu a posaďte sa. Zmes postupne vytečie z ucha von.
Liečbu opakujte dva razy denne, najneskôr do troch dní by mala prísť vytúžená úľava.

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *