Niečo pre fajnšmekrov: O týchto baroch ste počuli?

Niečo pre fajnšmekrov: O týchto baroch ste počuli?

Ak patríte k ľuďom, ktorým nie je jedno, kde si vypijú svoju whisky či iný kvalitný alkohol, zbystrite pozornosť. Zopár tipov pre vás máme.

Masa Restaurant

Jednou z najdrahších reštaurácií sveta je japonská Sushi reštaurácia Masa v New Yorku. Menej ako tisíc dolárov tu za večer pravdepodobne neminiete. Rybacie špeciality, ktoré hosťom ponúka, jej dodávajú punc výnimočnosti a luxusu. Veď suroviny sa kvôli čerstvosti dovážajú každý deň priamo z Japonska. Hoci sú tamojšie ceny skutočne astronomické, dostať sa sem nebýva jednoduché. Reštaurácia je beznádejne obsadená niekoľko mesiacov vopred.

The Redwoods Treehouse

Do rebríčka kurióznych podnikov právom patrí originálna reštaurácia v blízkosti Aucklandu na Novom Zélande. Bola postavená na strome, no nebojte sa. Nemusíte mať žiadne výnimočné fyzické danosti, aby ste sa tu najedli. Vedie do nej úzky chodník, vhodný aj pre vozíčkarov. Reštaurácia sa nachádza vo výške 40 metrov a poskytuje krásny výhľad na potoky a rozsiahle lúky. V roku 2009 bola nominovaná na získanie Svetovej ceny za architektúru.

The Coffin Bar

Nič pre slabšie povahy a nevyliečiteľných romantikov. Tento originálny bar na Ukrajine je, práve naopak, viac než temný. Lokál pripomína jednu obrovskú rakvu 20 metrov dlhú, 6 metrov širokú a 6 metrov vysokú, stoly v ňom „zdobia“ pohrebné kvety. Síce depresívne, avšak po turistickej stránke mimoriadne pútavé miesto.

Guácara Taina

Pokiaľ vás fascinujú podzemné priestory a jaskyne, v Dominikánskej republike si určite prídete na svoje. Čaká tu na vás ďalší zaujímavý bar. Tlačiť sa v ňom nebudete, s miestom pre tri tisícky návštevníkov to ani nejde. Rozprestiera sa na troch „podlažiach“ a všade navôkol ho zdobia stalagmity a stalaktity.

Mel Hard Luck Diner

Máte namierené do Kalifornie? V tom prípade počas návštevy nevynechajte lokálnu atrakciu, ktorou je reštaurácia Mel Hard Luck Diner. Pri nábore zamestnancov sa prihliada najmä na ich umelecký potenciál. Od usadenia k stolu, až po vystavenie účtu, vás totiž sprevádzajú spievajúci kuchári a čašníci.

Ithaa

Podmorská reštaurácia je súčasťou luxusného rezortu Conrad Maldives Rangali Island na Maledivách a zabezpečí vám nevšedný pohľad na podmorský svet. Možno vás prekvapí, že kapacita je iba tucet ľudí. K jej celebritným návštevníkom patril v minulosti aj herec Tom Cruise. Keďže nápojový lístok obsahuje hlavne archívne vína francúzskej značky Louis Roederer, peňaženky hostí tu neminie poriadny prievan.

The Clinic Bar

Možno vo vás už samotný názov podniku evokuje spojenie s klinikou, a veru nie ste ďaleko od pravdy. Tento bar sa nachádza v Singapure a teší sa enormnému záujmu cestovateľov. Osvetlenie identické ako na operačných sálach, invalidné vozíky miesto stoličiek či kvapkajúce odkvapy všade naokolo. Drink si vychutnáte výlučne zo skúmaviek a po stenách visia sáčky na krv. Máte strach z nemocníc? Potom sa tomuto miestu radšej vyhnite.

Dans le Noir

Či už je to Paríž, Londýn, Barcelona alebo Bangkok, podnik sa teší dobrému menu v každej z daných krajín. Jeho koncept a unikátnosť spočíva v servírovaní jedál a nápojov po tme. Vôbec sa nebojte, že zakopnete o iných hostí. Celý večer budete v rukách slepej obsluhy, ktorá na chvíľu prevezme úlohu vašich očí.

Pozrite sa na jednu z najkrajších reštaurácií sveta, The Redwoods Treehouse

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *