Vo svete pribúdajú reštaurácie pre psov. Šéfkuchár a kvalitný tanierový set sú samozrejmosťou

Vo svete pribúdajú reštaurácie pre psov. Šéfkuchár a kvalitný tanierový set sú samozrejmosťou

Majitelia psov by pre svojich domácich miláčikov neraz zniesli aj modré z neba. Psie salóny, drahé výcviky, hračky, vybavenie, masáže či hotely … no to ani zďaleka nie je všetko. Vo viacerých kútoch sveta sa čoraz väčšiemu záujmu tešia reštaurácie pre psov.

The Dog Bar

V Severnej Karolíne – v meste Charlotte, sa stalo veľmi obľúbeným miestom psíčkarov the Dog Bar. Psíci všetkých veľkostí a veku sem majú voľný vstup za predpokladu, že sú veterinárne ošetrení, majú všetky potrebné vakcinácie a bezproblémové správanie. Pokiaľ chcete usporiadať poriadnu párty spolu s ostatnými priateľmi a ich psíkmi, niet lepšieho miesta. Personál pripraví menu ušité na mieru nielen vám, ale ako inak, aj pre vášho domáceho miláčika.

The Patio

Táto reštaurácia pre psov v slnečnej Kalifornii je hotovým rajom. Ihneď po príchode dostane váš psík na privítanie sladkú sušienku a misku s čerstvou vodou. Samozrejmosťou je kvalitné menu pripravované každý deň z tých najčerstvejších surovín pod dohľadom prísneho šéfkuchára. Ani vy však neobídete naprázdno. Čím viac psíkov si so sebou privediete, tým vyššiu zľavu z celkového účtu dostanete. K podniku patrí i rozsiahla terasa a umelý trávnik, no kvôli veľkej obľúbenosti tohto priateľského miesta majitelia the Patio odporúčajú miesto na sedenie vopred zarezervovať.

Shake Shack

Poriadna reštaurácia pre psov nesmie chýbať ani v New Yorku. Pre niekoho obyčajný fast food, pre iného zas jedlo, na ktoré sa oplatí vystáť niekedy až polhodinovú šoru. Obzvlášť, ak ide o dobroty pre vášho psa. Mimochodom, tí si údajne najviac pochutnávajú na extra hustých, mliečnych koktailoch a zmenšeninách hamburgerov s kvalitným, dobre prepečeným mäsom. Či je to potrava vhodná pre psa ostáva zdrojom otáznikov, no pri Američanoch sme už zvyknutí aj na väčšie výstrelky.

Banger´s

Smažená klobása a osviežujúci džús pre vášho psieho miláčika? Žiadny problém. Okrem závideniahodného výberu hydinových pochúťok a mäsových zákuskov podnik pre psov v americkom Texase ponúka areál na výbeh psov či možnosť usporiadania psej párty. Celý priestor je oplotený a tak sa váš psík môže po výdatnom jedle prebehnúť, prípadne si len tak schrupnúť v tráve.

Skvelý biznis

Zaujímavé je, že vo Švédsku existuje prírodná potrava pre psov už zhruba štyridsať rokov, a obdobný trend nedávno zavítal aj do vzdialenej Brazílie. Tu si môžu vaši štvornohí kamaráti vybrať jedlá z bio fariem (servírované na nízkych stolíkoch a porcelánových podnosoch), ktoré im údajne zabezpečia dlhovekosť a skvelú kondíciu. Napriek vyšším cenám pripravovaných pokrmov sa majitelia zhodujú, že týmto spôsobom luxusného stravovania dokážu zas ušetriť výdavky spojené s návštevami veterinára. Presvedčení o svojej pravde rovnako tvrdia, že kvalitná a vyvážená strava je v rámci starostlivosti o psa kľúčová. Kto vie, čo by na to povedali ľudia, ktorí tieto zvyky nepestovali a ich verní priatelia sa v zdraví dožili úctyhodného, psieho veku.

Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *